Hulajnoga elektryczna terenowa – ranking – mud off – dla dorosłych – dla dzieci

0

Jazda na hulajnodze elektrycznej jest łatwiejsza niż ranking hulajnoga terenowa elektryczna mud off road na rowerze i większość ludzi może ją od razu odebrać. Ten przewodnik pomoże Ci zacząć i zawiera ważne wskazówki dotyczące jazdy oraz najbardziej pomijane spostrzeżenia naszego zespołu. Noś odzież ochronną odpowiednią do Twojej podróży i stylu jazdy

Zanim wskoczysz na hulajnogę, musisz założyć ranking hulajnoga terenowa elektryczna mud off road odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim zawsze powinieneś nosić kask podczas jazdy, bez względu na to, jak krótka jest trasa lub jak szybko jedziesz. Kask rowerowy z certyfikatem CPSC to minimum, ale przy hulajnoga terenowa elektryczna dla dorosłych dla dzieci wyższych prędkościach możesz potrzebować czegoś bardziej ochronnego. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po kaskach.

Hulajnoga elektryczna terenowa – ranking – mud off

Twój sprzęt i odzież powinny zawsze pasować do prędkości i allegro olx hulajnoga terenowa elektryczna dla dorosłych dla dzieci rodzaju podróży, którą wybierasz. Większa prędkość = większy bieg. W przypadku wyższych prędkości lub jazdy po drodze w ruchu ulicznym warto dodać spodnie z długimi nogawkami, rękawiczki, koszulę z długimi rękawami i buty z zakrytymi palcami. Możesz również dodać jeszcze więcej ochraniaczy z allegro olx, w tym ochraniacze na łokcie i kolana lub ewentualnie pełny kombinezon wyścigowy. Dla większości jeźdźców będzie to przesada dla dorosłych 150kg opinie.

Hulajnoga elektryczna terenowa - terenowa ranking - hulajnoga terenowa elektryczna mud off Upewnij się, że znasz swój skuter i jego elementy sterujące. Przed jazdą ważne jest, aby zapoznać się ze swoją hulajnogą. Upewnij się, że wiesz, gdzie znajdują się pedał gazu, hamulców, światła i klakson. Jeśli właśnie otrzymałeś skuter, najlepiej zabierz go do chronionego obszaru zewnętrznego, takiego jak parking, dla dorosłych 150kg opinie i upewnij się, że wiesz, jak działa przepustnica i hamulce działają.

Jeśli chcesz być naprawdę ostrożny, możesz przetestować swoją hulajnogę bez jej włączania, używając jej jako standardowej hulajnogi. Może to dać Ci dobre wyczucie równowagi, kierowania i hamowania. Na koniec upewnij się, że rozumiesz, jak działają mechanizmy składania hulajnogi.

W zależności od posiadanej hulajnogi prawdopodobnie będziesz mieć składany mostek i ewentualnie składaną kierownicę. Upewnij się, że wiesz, jak zablokować oba na miejscu. Istnieje wiele mechanizmów, a niektóre mają dodatkowe zabezpieczenia, które należy włączyć, aby zapobiec złożeniu się podczas jazdy. Niektóre mechanizmy będą słyszalne, gdy zostaną prawidłowo osadzone, podczas gdy inne nie. Przeczytaj instrukcję obsługi i upewnij się, że rozumiesz, jak to działa.Sprawdź skuter przed lotem, zanim wskoczysz na pokładPrzy pierwszej i każdej jeździe sprawdź przed lotem, aby upewnić się, że skuter jest gotowy do jazdy.

a. Opony są w dobrym stanie i napompowane do prawidłowego ciśnienia
b. Mechanizmy składania zablokowane na swoim miejscu
c. Hamulce prawidłowo wyregulowane
d. Hulajnoga wygląda i brzmi dobrze (bez dziwnych dźwięków, wyraźnych uszkodzeń, czegokolwiek zmienionego lub niezwykłego)
mi. Akumulator naładowany wystarczająco do podróży
f. Torba na sprzęt na dłuższe przejażdżki (szlam z opon, pompka, multitool)
g. Telefon komórkowy w nagłych wypadkach

Hulajnoga elektryczna terenowa – road –  dla dorosłych – dla dzieci – allegro

Uruchom hulajnogę, odrywając się od ziemi. cena ile kosztuje Uruchomienie hulajnogi i rozpoczęcie jazdy jest tak proste, jak postawienie jednej stopy na pokładzie, wykopanie i naciśnięcie pedału przyspieszenia. Zazwyczaj będziesz musiał rozpędzić hulajnogę do ~5 km/h, aby silnik się załączył, chociaż hulajnogi z zerowym startem nie wymagają kopania.

Przed startem upewnij się, że podpórka jest podniesiona. Jeśli pierwszy raz jeździsz na hulajnodze, możesz chcieć przyjąć konwencjonalną postawę, w której jedna stopa — zazwyczaj niedominująca — znajduje się przed drugą . Jeśli robisz to z dominantą z przodu, nazywa się to postawą głupkowatą.

Niektórzy wolą jeździć ze stopami obok siebie… i to działa, jednak ceneo ranking będziesz trochę mniej stabilny i nie będziesz w stanie odpowiednio przesunąć ciężaru, aby utrzymać równowagę. W sytuacji awaryjnej nie będziesz w stanie zareagować tak szybko podczas takiej jazdy.

Skręcaj, skręcając przy niższych prędkościach i polegaj na pochylaniu się przy wyższych prędkościach

Podczas jazdy na hulajnodze używaj kierownicy, aby pomóc Ci zachować równowagę, ale to Twoje stopy i nogi powinny wykonywać większość pracy. Jeśli zauważysz, że naprawdę mocno naciskasz lub ciągniesz kierownicę, nie jest to dobry znak i oznacza, że ​​musisz popracować nad równowagą. Kierownica znajduje się na końcu bardzo długiego ramienia dźwigni i nawet najlepiej zbudowana hulajnoga nie jest decathlon media expert przeznaczona do częstego obracania kierownicy.

Hulajnoga elektryczna terenowa – olx – 150kg – opinie

Przy bardzo, bardzo niskich prędkościach będziesz aktywnie używać kierownicy do kierowania hulajnogą. Będziesz także musiał zaangażować swój rdzeń i dostosować wagę, aby utrzymać równowagę. Przy normalnej prędkości jazdy >8 km/h powinieneś trzymać kierownicę w większości prosto i polegać na przesunięciu ciężaru i pochyleniu się podczas manewrowania i skręcania.

  • Hulajnoga elektryczna terenowa - terenowa olx - dla dorosłych 150kg - opiniePodczas gwałtownego hamowania przesuwaj ciężar ciała do tyłu i w dół.
  • Podczas gwałtownego hamowania ugnij kolana i przenieś ciężar ciała z powrotem na tylną nogę — tak, jakbyś miał usiąść.
  • Większość siły hamowania pochodzi z przedniego hamulca, więc używaj obu.

Ostre hamowanie podczas skręcania jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby spowodować wypadek niż gwałtowne hamowanie w linii prostej, więc zawsze, gdy to możliwe, wyprostuj się przed zatrzymaniem awaryjnym. Aby uzyskać maksymalną siłę hamowania, będziesz chciał być na skraju poślizgu tylnej opony bez „blokowania” hamulca.

Przednie koło jest bardzo mało prawdopodobne, aby się poślizgnęło, ale zbyt mocne trzymanie przedniego hamulca ma potencjałaby przerzucić Cię przez kierownicę, zwłaszcza podczas jazdy na hulajnodze z mocniejszymi przednimi hamulcami (takimi jak hamulce tarczowe).Poświęć trochę czasu na ćwiczenie używania przedniego hamulca, dodając coraz więcej przedniego hamulca, gdy poczujesz się z nim komfortowo.

Hulajnoga elektryczna terenowa – cena – ile kosztuje – ceneo

Przyspiesz za pomocą przepustnicy i ustaw się dla stabilności.Przyspieszaj, ściskając dźwignię przepustnicy. Jeśli mocno przyspieszasz na mocniejszej hulajnodze, upewnij się, że Twoje stopy są w stabilnej pozycji i ugnij kolana, aby obniżyć środek ciężkości. Używaj kierownicy, aby zapewnić stabilność, ale unikaj nadmiernego ich obciążania. Twoje nogi powinny zapewniać większość twojej równowagi. Pro Wskazówka: Kiedy mocno przyspieszasz, umieść swój ciężar na tylnej stopie i użyj tej stopy, aby pomóc ciału pochylić się do przodu. Dzięki temu nie będziesz ciągnąć za kierownicę.

Jeśli jeździsz na podwójnym skuterze, pomoże to również zapobiec utracie przyczepności przedniego koła podczas przyspieszania.

Zaawansowane techniki jazdy. Podczas nauki jazdy na hulajnodze i poruszania się po drogach publicznych istnieje kilka zaawansowanych technik, które warto mieć w tylnej kieszeni.Spójrz w przyszłość, aby uniknąć przeszkód. Przede wszystkim naucz się i stosuj unikanie przeszkód. Wszystkie skutery mają stosunkowo małe opony i dziury, a inne zanieczyszczenia drogowe stanowią zagrożenie. Zawsze zwracaj uwagę na nawierzchnię drogi i uważaj na otaczające pojazdy. Ćwicz i bądź pewny siebie, aby wykonywać szybkie, ale kontrolowane ruchy unikania. Najważniejsze jest, aby nie przesadzać ani nie wjeżdżać w inny pojazd.

Czasami przeszkody są nieuniknione i musisz przez nie przejść lub je pokonać. Największym problemem jest zatrzymanie przedniego koła, co spowoduje przerzucenie się na kierownicę. Przewracaj przeszkody prostopadle. Aby przejechać przez przeszkodę, poćwicz przenoszenie ciężaru ciała na tylne koło i przeskakiwanie przednim kołem nad przeszkodą, lekko pociągając za kierownicę.

Hulajnoga elektryczna terenowa – decathlon – media expert

Nie próbujesz uzyskać poważnego powietrza przednim kołem, a jeśli zrobisz to prawidłowo, przód może nie oderwać się od ziemi. Celem jest odciążenie przedniego koła i ułatwienie mu ominięcia przeszkody.

Hulajnoga elektryczna terenowa - ranking - decathlon - media expert

Zmaksymalizuj zasięg dzięki tym wskazówkom. Jak zmaksymalizować zasięg na hulajnodze? To proste — zużywaj jak najmniej energii, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Zawsze kopnij hulajnogę. Silnik zużywa najwięcej mocy, gdy generuje największy moment obrotowy — czyli wtedy, gdy po raz pierwszy uruchamiasz hulajnogę.

2. Przyspieszaj powoli. Szybsze przyspieszenie = większy moment obrotowy = większe zużycie energii.

3. Utrzymuj prędkość maksymalną. Wyższa prędkość maksymalna = większy opór wiatru = większy moment obrotowy = więcej zużytej energii.

4. Napompuj opony do odpowiedniego ciśnienia. Upewnij się, że Twoje opony są napompowane do zalecanego ciśnienia, co zmniejszy opory toczenia. Niższe ciśnienie zmniejszy zasięg i zwiększy ryzyko przebicia opony.

5. Jeździć w cieplejsze dni. Możesz nie być w stanie tego kontrolować, ale baterie nie są w stanie wyładować pełnego naładowania, gdy są zimniejsze. Zauważysz bardzo znaczny (chwilowy) spadek pojemności podczas pracy akumulatora poniżej 50 F / 20 C. Czy hamowanie regeneracyjne zapewni większy zasięg? Nie, może wzrost o 2 do 3% na podstawie naszej analizy. Wydłuży to jednak żywotność klocków hamulcowych.

Streszczenie. Nauka jazdy na hulajnodze elektrycznej jest stosunkowo łatwa, ale umiejętności bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym uczy się dzięki doświadczeniu. Jeśli jesteś całkowicie początkującym, pamiętaj, aby założyć kask, poćwiczyć i nabrać pewności siebie przed jazdą w mieszanym ruchu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here